KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Regulamin rozgrywek na sezon 2024

W czerwcu 2023 roku po raz pierwszy w historii rozegrano Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. W dniach 26-28 czerwca na plaży Milenium w Kołobrzegu, aż 155 drużyn brało udział w turnieju rangi mistrzostw Polski w minisiatkówce plażowej.

Współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Grupy Ferrero w Polsce trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Od blisko 17 lat wspólnie organizujemy halowe mistrzostwa Polski w minisiatkówce, które na stałe wpisały się w kalendarz rozgrywek. Podjęto decyzję, że nadszedł czas na kolejny etap działań. Od 2023 roku rozgrywki minisiatkówki poza halą toczą się również na piasku! W czerwcu po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving!

– Lata naszej współpracy z Grupą Ferrero przyniosły wspaniałe efekty – projekt KINDER Joy of moving świetnie promuje minisiatkówkę w Polsce. W tym sezonie przyszła pora, by zrobić krok dalej i rozszerzyć projekt o minisiatkówkę na plaży, bo i ta wersja naszej dyscypliny powinna dotrzeć do jak największej liczby młodych zawodników i zawodniczek, aby mogli spróbować i przekonać się, jak piękny to sport – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Organizacja Wielkiego Finału nie byłaby możliwa bez połączenia sił – Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Grupy Ferrero w Polsce oraz pomysłodawcy rozgrywek Marka Mierzwińskiego, prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Organizatorzy opracowali już aktualizację regulaminu rozgrywek, który będzie obowiązywał w sezonie 2024, czyli podczas 2. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rok temu udało mi się spełnić marzenie dotyczące organizacji tak dużego turnieju. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Grupy Ferrero w Polsce. Dziękuję wszystkim sędziom i wolontariuszom, którzy przez trzy dni naprawdę ciężko pracowali, żeby turniej stał na najwyższym poziomie. Pokładam głębokie nadzieje, że w tegorocznym Wielkim Finale zagra jeszcze więcej drużyn – podkreślił Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Dyrektor Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. 

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży. Sportowa rywalizacja podobnie jak przed rokiem toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13. Pierwsza część rozgrywek minisiatkówki plażowej będzie organizowana przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. To właśnie na etapie wojewódzkim zostaną wyłonione po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii, które uzyskają prawo gry w Wielkim Finale.

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę! Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.

Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

REGULAMIN DO POBRANIA

Autor: Katarzyna Porębska