KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Startujemy! Poznaj najważniejsze punkty regulaminu rozgrywek!

W tym sezonie po raz pierwszy rozgrywki KINDER Joy of moving zawitają na plaży! Podobnie do systemu halowego, sportowa rywalizacja na piasku będzie toczyła się również w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców!

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o sympatykach minisiatkówki organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży.

Celem tych rozgrywek jest promowanie minisiatkówki plażowej wśród dzieci, propagowanie zasad i nagradzanie postaw fair play, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizacja lokalnych środowisk sportowych.

Do rywalizacji w rozgrywkach KINDER Joy of moving na piasku zgłosić się mogą, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, którzy reprezentują kluby, akademie siatkarskie, szkoły, uczniowskie kluby sportowe, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

Uczestnicy w zależności od wieku toczyć będą rywalizację w trzech kategoriach:

  • U-11 – urodzeni w roku 2012 i młodsi,
  • U-12 – urodzeni w roku 2011 i młodsi,
  • U-13 – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

Pierwsza część rozgrywek minisiatkówki plażowej KINDER Joy of moving będzie organizowana przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. W każdym województwie będzie wyznaczony koordynator, który będzie odpowiedzialny za przebieg etapu wojewódzkiego.

Najważniejszą część rozgrywek w regionie stanowić będą Finały Wojewódzkie, które wyłonią aż trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii. To oznacza, że prawo do udziału w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of Moving uzyska 48 drużyn z każdej kategorii, a łącznie 288 zespołów!

Najpóźniej 20 czerwca poznamy ostatnich finalistów I edycji rozgrywek minisiatkówki plażowej, które organizuje Polski Związek Piłki Siatkowej wraz ze swoim wieloletnim Partnerem – Grupą Ferrero w Polsce. Nadzór nad turniejem sprawować będzie Wydział Siatkówki Plażowej PZPS.

Podczas Wielkiego Finału drużyny zostaną podzielone na 16 grup, po trzy w każdej. W każdej grupie znajdą się: mistrz, wicemistrz oraz brązowy medalista z założeniem, że w jednej grupie nie będą mogą grać drużyny z jednego województwa.

Na podstawie wyników eliminacji, stanowiących pierwszą część Wielkiego Finału KINDER Joy of moving na plaży, zespoły zostaną rozstawione do turnieju głównego. Ten będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Pełna treść regulaminu