KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Znamy miejsce i datę Wielkiego Finału 2024!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że 2. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving zostanie rozegrany 4-7 lipca 2024 roku w Kołobrzegu. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z wieloletnim partnerem – Grupą Ferrero w Polsce podjęli roku temu decyzję o kolejnym etapie działalności na rzecz rozwoju minisiatkówki w Polsce. Poza rozgrywkami w hali, po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. 

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży. W dniach 26-28 czerwca 2023 roku odbyła się pierwsza historyczna edycja rozgrywek minisiatkówki na plaży. Młodzi adepci siatkówki na plaży Milenium w Kołobrzegu przez trzy dni rywalizowali o medale. Turniej był rozgrywany dla trzech kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

Zawody okazały się wielkim sukcesem. Przez trzy dni sportowej rywalizacji  dało się zauważyć ogromne zaangażowanie, dobrą zabawę, poświęcenie i grę fair play u młodych sympatyków minisiatkówki na piasku. Co więcej, rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży były szansą, żeby zdobyć cenne doświadczenie, a do tego okazją, aby powalczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej.

– Cieszymy się, że nasza wieloletnia współpraca z Grupą Ferrero tak dobrze się rozwija. Od lat prowadzimy działania na rzecz popularyzowania minisiatkówki wśród najmłodszych. Drugi sezon z rzędu gramy minisiatkówkę nie tylko w hali, ale również na plaży. Dzięki tej nowej inicjatywie jeszcze więcej młodych zawodniczek i zawodników będzie uprawiała tę piękną dyscyplinę. Jednocześnie dziękujemy naszemu Partnerowi za tak pozytywne i aktywne włączenie się w rozwój minisiatkówki w naszym kraju – podkreślił Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu.

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że zostanie rozegrana 2. edycja Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minsiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Turniej finałowy z udziałem trzech drużyn w każdej kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców z 16 województw został zaplanowany 4-7 lipca 2024 roku w Kołobrzegu. Funkcję dyrektora turnieju pełnić będzie, tak samo jak przed rokiem Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rok temu to wydarzenie doszło do skutku. To było moje marzenie, do którego dążyłem przez trzy lata. W 2023 roku udało się ten projekt zrealizować. Cieszę się, że po raz kolejny Wielki Finał zagości w Kołobrzegu i mam nadzieję, że zagra w nim jeszcze więcej drużyn niż przed rokiem – wyznał Marek Mierzwiński, dyrektor turnieju. 

Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 17 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki na hali. Od sezonu 2022/23 rozgrywki minisiatkówki KINDER Joy of moving poza halą toczą się również na plaży! Patronat honorowy nad 2. edycją Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Przypomnijmy, że głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 17 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, a od dwóch Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Autor: Katarzyna Porębska