KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Już za tydzień Wielki Finał!

Dokładnie tydzień dzieli nas od inauguracji Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving, który zostanie rozegrany w Kołobrzegu.

Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z wieloletnim partnerem – Grupą Ferrero w Polsce podjęli decyzję o kolejnym etapie działalności na rzecz rozwoju minisiatkówki w Polsce. Poza rozgrywkami w hali już za kilka dni, po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Turniej zostanie rozegrany 26-28 czerwca 2023 roku w Kołobrzegu.

To nie przypadkowe miejsce, ponieważ przed rokiem pilotażowo rozgrywki minisiatkówki plażowej zostały rozegrane właśnie na plaży Millenium w Kołobrzegu z udziałem blisko 200 drużyn. Organizatorzy mają nadzieję, że podczas przyszłotygodniowego Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving liczba uczestników będzie jeszcze większa.

– Infrastruktura w Polsce dla uprawiania tej dyscypliny sportu jest coraz lepsza. Mamy piękne boiska w różnych regionach Polski. Są ludzie, którzy chcą organizować turnieje, powstają nowe sekcje. Dużo jeżdżę po naszym kraju i widzę jak dużo młodzieży chce grać w siatkówkę plażową – zauważył Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu.

Od poniedziałku do środy sportowa rywalizacja będzie toczyć się w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13. Do rywalizacji w rozgrywkach KINDER Joy of moving na piasku zgłosić się mogły, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, którzy reprezentują kluby, akademie siatkarskie, szkoły, uczniowskie kluby sportowe, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

Podczas Wielkiego Finału drużyny zostaną podzielone na 16 grup, po trzy w każdej. W każdej grupie znajdą się: mistrz, wicemistrz oraz brązowy medalista z założeniem, że w jednej grupie nie będą mogą grać drużyny z jednego województwa.

Na podstawie wyników eliminacji, stanowiących pierwszą część Wielkiego Finału KINDER Joy of moving na plaży, zespoły zostaną rozstawione do turnieju głównego. Ten będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Program Wielkiego Finału w Kołobrzegu
25 czerwca (niedziela)
Przyjazd drużyn do Kołobrzegu odbywa się w dniu 25 czerwca 2023 roku. Odprawa techniczna trenerów przeprowadzona będzie w hali sportowej „Millenium”, mieszczącej się przy ulicy Łopuskiego 38 w Kołobrzegu, w godzinach 16.00-20.00.

W tych godzinach Sędziowie Główni będą przeprowadzać weryfikację dokumentacji zgłoszonych drużyn (sprawdzą badania lekarskie, formularz zgłoszeniowy uczestników, oświadczenia). Zostanie omówiony system rozgrywania Wielkiego Finału oraz odbędzie się losowanie par do rozstawienia.

26 czerwca (poniedziałek)
godz. 9.00 Oficjalna ceremonia otwarcia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.
godz. 10.30-15.00 Eliminacje do Turnieju Głównego dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 15.00-19.30 Eliminacje do Turnieju Głównego chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12 dziewcząt.

W eliminacjach udział biorą wszystkie drużyny zgłoszone do Wielkiego Finału.

27 czerwca (wtorek)
godz. 9.00- 13.30 Turniej Główny dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 13.30-18.00 Turniej Główny chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12.

Turniej rozgrywany będzie według systemu brazylijskiego. Zespół kończy rywalizację w turnieju po dwóch porażkach.

28 czerwca (środa)
godz. 9.00-13.00 Mecze o poszczególne miejsca oraz spotkania finałowe.
godz. 14.00 Ceremonia zakończenia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska