KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Wielki Finał 2023: ceremonia zakończenia

I Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving przeszedł do historii. Od poniedziałku do środy na plaży Milenium w Kołobrzegu, aż 156 drużyn brało udział w turnieju rangi mistrzostw Polski w minisiakówce plażowej. W ostatnim dniu zmagań poznaliśmy medalistów w kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców.

W uroczystości zakończenia I Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving udział wziął Jacek Kasprzyk – Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu, Robert Wardak – przewodniczący Wydziały Siatkówki Plażowej, Marek Mierzwiński – prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Dyrektor Turnieju, Kamil Barwinek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Romuald Kociuba – Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz Jacek Banasiak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Pragnę serdecznie podziękować za organizację tego Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej. Ten turniej nie odbyłby się bez Marka Mierzwińskiego, który podjął się trudu organizacji tego przedsięwzięcia. Pragnę podziękować także gospodarzom miasta Kołobrzeg oraz firmie Grupie Ferrero w Polsce, która jest partnerem tytularnym tego turnieju – powiedział Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu. 

I dodał – Pragnę także podziękować Wam drogie zawodniczki, zawodnicy, że chcieliśmy wziąć udział w turnieju minisiatkówki plażowej. Cieszę się, że tak duża grupa młodych adeptów siatkówki chce grać w siatkówkę plażową i sprawia wam to ogromną radość. Na koniec dziękuję wam rodzice, że zaszczepiliście w swoich dzieciach miłość do siatkówki. Do zobaczenia za rok na kolejnym Wielkim Finale!

Przypomnijmy, że Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving przez trzy dni gościł na plaży Milenium w Kołobrzegu.

– Bardzo dziękuję organizatorom za przygotowanie tego turnieju – uczestnikom, sędziom, wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Cieszę się, że w naszym regionie organizowane było takie wydarzenie. Mam nadzieję, że tak jak powiedział pan Jacek Kasprzyk, ten turniej za rok ponownie zagości do Kołobrzegu – podkreślił Romuald Kociuba, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu.

Oficjalnego zamknięcia turnieju dokonał Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Dyrektor Turnieju. – Jestem bardzo szczęśliwy, że spełniło się moje marzenie dotyczące organizacji tak dużego turnieju. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Grupy Ferrero w Polsce. Dziękuję wszystkim sędziom i wolontariuszom, którzy przez trzy dni naprawdę ciężko pracowali, żeby turniej stał na najwyższym poziomie. Pokładam głębokie nadzieje, że za rok w Wielkim Finale zagra jeszcze więcej drużyn. Do zobaczenia za rok – zakończył Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Dyrektor Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. 

W trzecim dniu turnieju zmagania młodych adeptów siatkówki obserwował również Mariusz Prudel, utalentowany reprezentant Polski w siatkówce plażowej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zostali pierwszymi w historii reprezentantami Polski w siatkówce plażowej na Igrzyskach Olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie 5. miejsce.

– Bardzo się cieszę, że miałem okazję przyjechać do Kołobrzegu na Wielki Finał minisiatkówki plażowej. Pod względem organizacyjnym to świetnie zorganizowane wydarzenie. Cieszę się, że tak dużo zawodniczek i zawodników gra w siatkówkę plażową. Dla nich to świetna okazja, żeby uczyć się gry w siatkówkę plażową, a przy tym dobrze się bawić nad morzem. Mają szansę, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Obserwując ich zmagania widać, że bardzo dobrze adaptują się do zmiennych warunków atmosferycznych.  I najważniejsze, podczas tego turnieju nie zawsze musi liczyć się wynik sportowy. Najważniejsza jest dobra zabawa, nawiązywanie przyjaźni i czerpanie radości z aktywności sportowej – podkreślił Mariusz Prudel, zastępca dyrektora ds. siatkówki plażowej w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym SMS PZPS w Spale.

Podczas turnieju zespoły rozgrywały dwa sety do 15 punktów (z zachowaniem dwóch punktów przewagi). W przypadku remisu drużyny rozgrywają tie-breaka do 11 punktów. Należy podkreślić, że tegoroczni finaliści mecze rozgrywali nowym modelem piłek Mikasy BEACH PRO BV 550 C 2023 przeznaczonych do siatkówki plażowej. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim.

Na koniec turnieju Organizatorzy zaplanowali  uroczystą ceremonię zakończenia I Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving i wręczenia pamiątkowych medali, pucharów oraz nagród rzeczowych. Zawodniczki i zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali wspomniane dyplomy, puchary, medale, plecaki oraz najnowszy model piłki Mikasa do gry w siatkówkę plażową. To ten sam model, którym rozgrywali mecze podczas Wielkiego finału o Puchar KINDER Joy of moving.

Patronat honorowy nad Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować za wsparcie podczas organizacji zawodów Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, MOSiR Kołobrzeg, Naturalnej Wodzie Mineralnej „Selenka Wieniec Zdrój” oraz miastu Kołobrzeg.

Klasyfikacja najlepszych drużyn I Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving 
U-11 dziewcząt
1. Maria Rybak/Janina Sawczuk/Julia Przepiórka
2. Julia Kwaśniewska/Natalia Królikowska
3. Julia Dziób/Liwia Szczepankiewicz
4. Natalia Skowron/Hanna Malicha

U-12 dziewcząt
1. Michalina Piróg/Lena Korbik
2. Anna Leciak/Martyna Miśta
3. Lena Firek/ulia Kaźmierkiewiz
4. Oliwia Jakimczuk/Karina Wójkiewicz

U-13 dziewcząt
1. Aleksandra Wika/Helena Karsznia
2. Agnieszka Michalska/Milena Sikora
3. Julia Bogucka/Zuzanna Durmaj
4. Gabriela Baran/Zofia Pergół

U-11 chłopców
1. Oskar Wika/Krzyszof Jasiński
2. Kacper Dłubała/Filip Matusiak
3. Marcel Skiba/Kacper Rosiński/Szymon Woźniak
4. Leon Hańczewski/Wojciech Moczyński

U-12 chłopców
1. Michał Dawidowski/Maciej Winiarski
2. Michał Kęsicki/Szymon Matyja
3. Marcin Jaczyński/Jan Makowski
4. Sebastian Gil/Antoni Łobaczewski

U-13 chłopców
1. Łukasz Malek/Oliwier Zenio
2. Michał Topór/Jan Kozerski
3. Leon Zieliński/Dominik Rodziewicz
4. Albert Waldowski/Henryk Roszkowski

WYNIKI SPOTKAŃ

Wyniki Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving
Dziewczęta
U-11

U-12

U-13

Chłopcy

U-11

U-12

U-13

Autor: Katarzyna Porębska