KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Ruszają zapisy do rozgrywek w Twoim regionie!

Znamy już termin i miejsce rozgrywania 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Aktualnie w poszczególnych województwach trwają zapisy do turniejów eliminacyjnych dla wszystkich trzech kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców. 

Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z wieloletnim partnerem – Grupą Ferrero w Polsce podjęli roku temu decyzję o kolejnym etapie działalności na rzecz rozwoju minisiatkówki w Polsce. Poza rozgrywkami w hali, po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. 

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży w trzech kategoriach „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

W każdym województwie na terenie naszego kraju trwają właśnie zapisy do eliminacji wojewódzkich. Co trzeba zrobić, żeby się zgłosić? Wystarczy na naszej stronie odszukać koordynatora wyznaczonego przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej dla danego regionu i na podany adres e-mailowy przesłać zgłoszenie. Można również skontaktować się telefonicznie i ustalić zasady zgłoszeń. 

Na naszej stronie znajdziesz dane kontaktowe do wszystkich koordynatorów wojewódzkich w danym regionie. Kliknij – Lista koordynatorów. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi, ponieważ w niektórych województwach mamy podział na osoby odpowiedzialne za organizację rozgrywek dziewcząt, a osobno chłopców.

Podstawowe informacje, o których warto wiedzieć przed wysłaniem zgłoszenia:

✓ W Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat, reprezentujący szkoły, kluby sportowe, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

✓ Rozgrywki prowadzone są w podziale na następujące etapy: eliminacje wojewódzkie oraz Wielki Finał, do którego awansują po trzy najlepsze drużyny U-11, U12, U-13 dziewcząt i chłopców. Podczas gry na piasku młode zawodniczki i zawodnicy będą rozwijać swoje umiejętności sportowe, a przy tym świetnie się bawić oraz nawiązywać przyjaźnie.

✓ Młode zawodniczki i zawodnicy rozwijają swoje umiejętności sportowe w 2-osobowych drużynach, grają w podziale na kategorie wiekowe U-11, U-12, U-13.

Przypominamy, że 2. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving zostanie rozegrany 4-7 lipca w Kołobrzegu!

Pełen harmonogram rozgrywek dla poszczególnych województw znajdziesz TUTAJ

Autor: Katarzyna Porębska