KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Wielki Finał 2023: w poniedziałek rusza wielkie granie

Od 26 do 28 czerwca na Plaży Millenium w Kołobrzegu zostanie rozegrany Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. To historyczna edycja, ponieważ po raz pierwszy Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z Grupą Ferrero Polska organizują mistrzostwa Polski w minisiatkówce plażowej!

Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z wieloletnim partnerem – Grupą Ferrero w Polsce podjęli decyzję o kolejnym etapie działalności na rzecz rozwoju minisiatkówki w Polsce. Poza rozgrywkami w hali już za kilka dni, po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Turniej zostanie rozegrany 26-28 czerwca 2023 roku w Kołobrzegu.

Od poniedziałku do środy na plaży Millenium w Kołobrzegu 180 drużyn w kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców będzie walczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej.

– Od kilku już dni przygotowujemy całą przestrzeń niezbędną do rozegrania pierwszego Wielkiego Finału minisiatkówki plażowej. Jest pięknie i kolorowo. To jest spore przedsięwzięcie. Na plaży nasza strefa do rozegrania turnieju się wyróżnia i przyciąga wzrokiem. Wiele osób dopytuje, o szczegóły zawodów. Myślę, że młodzież biorąca udział w Wielkim Finale będzie mogła liczyć na głośny doping. Przygotowaliśmy do gry 16 boisk dla naszych tegorocznych finalistów. Mamy tylko nadzieję, że pogoda dopisze i turniej zostanie rozegrany zgodnie z harmonogramem – powiedział Marka Mierzwińskiego, dyrektor turnieju KINDER Joy of moving w minisiatkówce plażowej w Kołobrzegu. 

Aby awansować do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving należało wziąć udział w eliminacjach wojewódzkich. Do turnieju głównego awans uzyskiwały trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej.

– Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy Grupy Ferrero w Polsce i Zachodniego Związku Piłki Siatkowej organizujemy pierwsze historyczne mistrzostwa Polski w minisiatkówce plażowej w Ko. Od lat organizujemy mistrzostwa na hali. Mamy nadzieję, że tym turniejem jeszcze bardziej zainteresujemy młodzież siatkówką plażową, która jest równie piękna i emocjonująca, jak halowa. Już nie możemy doczekać się rozpoczęcia tego turnieju i spotkania z młodymi adeptami siatkówki – podkreślił Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu.

Podczas Wielkiego Finału drużyny zostaną podzielone na 16 grup, po trzy w każdej. W każdej grupie znajdą się: mistrz, wicemistrz oraz brązowy medalista z założeniem, że w jednej grupie nie będą mogą grać drużyny z jednego województwa.

Na podstawie wyników eliminacji, stanowiących pierwszą część Wielkiego Finału KINDER Joy of moving na plaży, zespoły zostaną rozstawione do turnieju głównego. Ten będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Program Wielkiego Finału w Kołobrzegu
25 czerwca (niedziela)
Przyjazd drużyn do Kołobrzegu odbywa się w dniu 25 czerwca 2023 roku. Odprawa techniczna trenerów przeprowadzona będzie w hali sportowej „Millenium”, mieszczącej się przy ulicy Łopuskiego 38 w Kołobrzegu, w godzinach 16.00-20.00.

W tych godzinach Sędziowie Główni będą przeprowadzać weryfikację dokumentacji zgłoszonych drużyn. Zostanie omówiony system rozgrywania Wielkiego Finału oraz odbędzie się losowanie par do rozstawienia.

26 czerwca (poniedziałek)
godz. 9.00 Oficjalna ceremonia otwarcia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.
godz. 10.00-15.00 Eliminacje do Turnieju Głównego dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 15.00-19.30 Eliminacje do Turnieju Głównego chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12 dziewcząt.

W eliminacjach udział biorą wszystkie drużyny zgłoszone do Wielkiego Finału.

27 czerwca (wtorek)
godz. 9.00- 13.30 Turniej Główny dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 13.30-18.00 Turniej Główny chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12.

Turniej rozgrywany będzie według systemu brazylijskiego. Zespół kończy rywalizację w turnieju po dwóch porażkach.

28 czerwca (środa)
godz. 9.00-13.00 Mecze o poszczególne miejsca oraz spotkania finałowe.
godz. 14.00 Ceremonia zakończenia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving

Drużyny Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving 2023

U-11 dziewcząt

U-12 dziewcząt

U-13 dziewcząt

U-11 chłopców

U-12 chłopców

U-13 chłopców

Więcej o rozgrywkach minisiatkówki plażowej: https://minisiatkowkaplazowa.pl/

Autor: Katarzyna Porębska