KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Rozgrywki minisiatkówki wkraczają na plażę!

Współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Grupy Ferrero w Polsce trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Od 16 lat wspólnie organizujemy halowe mistrzostwa Polski w minisiatkówce, które na stałe wpisały się w kalendarz rozgrywek. Nadszedł czas na kolejny etap działań. Od tego roku rozgrywki minisiatkówki poza halą będą toczyły się również na piasku! W czerwcu po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving!

Już 16 lat trwa owocna współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej z Grupą Ferrero w Polsce. Razem angażujemy się w promocję aktywności sportowej wśród młodzieży, a także minisiatkówki w Polsce. Najlepszym potwierdzeniem tych działań jest ogromne zainteresowanie młodych zawodniczek i zawodników rozgrywkami KINDER Joy of moving. Jesteśmy dumni, że na przestrzeni tych lat we wszystkich turniejach udział wzięło ponad 550 tysięcy uczestników z całego kraju.

Wspólnie zachęcamy również młodzież do kształtowania aktywnego stylu życia, propagowania postaw fair play oraz aktywizujemy lokalne środowiska sportowe. W tym roku rozszerzamy naszą współpracę. To, co świetnie funkcjonuje od lat w hali zdecydowaliśmy się przenieść na plażę. To nowy wymiar rozgrywek minisiatkówki, które od tej pory będą rozgrywane zarówno w hali, jak i na piasku!

– Lata naszej współpracy z Grupą Ferrero przyniosły wspaniałe efekty – projekt KINDER Joy of moving świetnie promuje minisiatkówkę w Polsce. W tym sezonie przyszła pora, by zrobić krok dalej i rozszerzyć projekt o minisiatkówkę na plaży, bo i ta wersja naszej dyscypliny powinna dotrzeć do jak największej liczby młodych zawodników i zawodniczek, aby mogli spróbować i przekonać się, jak piękny to sport – powiedział Sebastian Świderski,prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży. Do rywalizacji w rozgrywkach na piasku zgłosić się mogą, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, którzy reprezentują kluby, akademie siatkarskie, szkoły, uczniowskie kluby sportowe, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

Sportowa rywalizacja będzie toczyć się w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13. Pierwsza część rozgrywek minisiatkówki plażowej jest organizowana przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. Do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving awans uzyskają po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving będzie historyczna, ponieważ po raz pierwszy młodzi adepci siatkówki będą mogli spróbować swoich sił podczas gry na piasku. To szansa, żeby zdobyć cenne doświadczenie i powalczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej.

– Cieszymy się, że nasza wieloletnia współpraca z Grupą Ferrero tak dobrze się rozwija. Od lat prowadzimy działania na rzecz popularyzowania minisiatkówki wśród najmłodszych. W tym sezonie gramy minisiatkówkę nie tylko w hali, ale również na plaży. Dzięki tej nowej inicjatywie jeszcze więcej młodych zawodniczek i zawodników będzie uprawiała tę piękną dyscyplinę. Jednocześnie dziękujemy naszemu Partnerowi za tak pozytywne i aktywne włączenie się w rozwój minisiatkówki w naszym kraju – podkreślił Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu.

Finalistów tegorocznej historycznej edycji rozgrywek minisiatkówki na plaży poznamy najpóźniej 20 czerwca. W osobnym komunikacie poinformujemy o miejscu i dacie Wielkiego Finału!

Autor: Katarzyna Porębska