KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Patronat Honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że 2. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana będzie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 17 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki na hali. Od sezonu 2022/23 rozgrywki minisiatkówki poza halą toczą się również na plaży! W ostatnim czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki o objęcie patronatem 2. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało pozytywną decyzję o objęciu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving patronatem honorowym.

Aktualnie trwają przygotowania do drugiej edycji edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Organizatorzy liczą na to, że rozgrywki minisiatkówki na plaży będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród młodych adeptów siatkówki. To szansa, żeby zdobyć cenne doświadczenie, powalczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej, a także nawiązać nowe przyjaźnie i aktywnie spędzić czas wolny.

Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 17 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, a od dwóch Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Patronat honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki

Kilka tygodni temu informowaliśmy również, że 2. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving została również objęta honorowym patronatem przez Polski Komitet Olimpijski.

Autor: Katarzyna Porębska