KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Sprawdź, kto jest koordynatorem w Twoim regionie!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że znamy koordynatorów wojewódzkich, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie eliminacji regionalnych w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar  KINDER Joy of moving w sezonie 2023/24! Przypominamy, że druga edycja tych ogólnopolskich mistrzostw będzie rozgrywana pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na naszej stronie znajdziesz dane kontaktowe do wszystkich koordynatorów wojewódzkich w danym regionie. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi, ponieważ w niektórych województwach mamy podział na osoby odpowiedzialne za organizację rozgrywek dziewcząt, a osobno chłopców.

Ponadto zwracamy też szczególną uwagę, aby zapoznać się z danymi koordynatorów, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich rozgrywek w niektórych regionach nastąpiły zmiany na stanowisku koordynatora rozgrywek KINDER Joy of moving.

Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 17 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki na hali. A od sezonu 2022/23 również rozgrywki minisiatkówki rozgrywane są na piasku! W czerwcu 2023 roku po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving! Miejscem rywalizacji młodych adeptów siatkówki był Kołobrzeg.

Aktualnie trwają przygotowania do drugiej edycji edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Organizatorzy liczą na to, że rozgrywki minisiatkówki na plaży będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród młodych adeptów siatkówki.  To szansa, żeby zdobyć cenne doświadczenie, powalczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej, a także nawiązać nowe przyjaźnie i aktywnie spędzić czas wolny.

Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 17 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, a od dwóch Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Autor: Katarzyna Porębska