KINDER Joy of moving Minisiatkówka Plażowa

Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w sezonie 2023/24 Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar  KINDER Joy of moving rozgrywane będą pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ostatnim czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o objęcie patronatem honorowym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Polski Komitet Olimpijski wydał pozytywną decyzję o objęciu w sezonie 2023/24 Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving patronatem honorowym. 

Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 17 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki na hali. A od sezonu 2022/23 również rozgrywki minisiatkówki rozgrywane są na piasku! W czerwcu 2023 roku po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving! Miejscem rywalizacji młodych adeptów siatkówki był Kołobrzeg.

Aktualnie trwają przygotowania do drugiej edycji edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Organizatorzy liczą na to, że rozgrywki minisiatkówki na plaży będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród młodych adeptów siatkówki.  To szansa, żeby zdobyć cenne doświadczenie, powalczyć o tytuł mistrza Polski w danej kategorii wiekowej, a także nawiązać nowe przyjaźnie i aktywnie spędzić czas wolny.

Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 17 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, a od dwóch Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Patronat honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Autor: Katarzyna Porębska